Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Przez Trójmiasto przejechało ponad tysiąc Mikołajów

Przez Trójmiasto przejechało ponad tysiąc Mikołajów
Ponad tysiąc Mikołajów na motocyklach, skuterach, quadach i rowerach przejechało dziś przez Trójmiasto. Parada nosząca nazwę "Mikołaje na motocyklach" odbyła się po raz jedenasty. Zebrano ok. 25 tysięcy złotych na posiłki dla potrzebujących.
Jak powiedział jeden z organizatorów imprezy, Michał Witoszyński, wśród uczestników parady znaleźli się głównie mieszkańcy Trójmiasta i okolic, ale byli także motocykliści z Bydgoszczy i Grudziądza czy nawet grupa Finów, którzy od kilku lat przyłączają się do trójmiejskiej imprezy.

Motocykliści, do których w tym roku dołączyli także rowerzyści, pokonali trasę spod hali widowiskowo-sportowej Arena Gdynia pod halę Ergo Arena stojącą na granicy Gdańska i Sopotu.

Warunkiem uczestnictwa w paradzie, oprócz posiadania własnego pojazdu i przebrania się w strój Mikołaja, było wpłacenie minimum 25 złotych na posiłki dla dzieci. Do przedsięwzięcia włączyło się też około setki biegaczy, którzy mieli za zadanie pokonać 5-kilometrową trasę na terenie Gdyni.

Dzięki akcji zebrano około 25 tysięcy zł. "To na razie dane szacunkowe" - zaznaczył Witoszyński dodając, że pieniądze zostaną przeznaczone na obiady w szkołach dla najuboższych dzieci z województwa pomorskiego.

W sumie, dzięki dotychczasowym dziesięciu paradom ufundowano 75 tysięcy obiadów w placówkach w regionie.

Organizatorami tegorocznej edycji imprezy było Stowarzyszenie Project Adventure i trójmiejskie środowisko motocyklowe we współpracy z Fundacją Podróże bez Granic, Stowarzyszeniem Morsy Gdyńskie, Stowarzyszeniem In gremio, klubem Cruiseriders oraz Urzędami Miast Gdyni, Gdańska i Sopotu.

Historia parady sięga roku 2003, kiedy ulicami Trójmiasta przejechało dziewięciu miłośników motocykli w strojach Mikołajów. Od tego czasu impreza organizowana jest co roku. W rekordowym przejeździe dwa lata temu udział wzięło prawie 3,3 tysiąca osób, które poruszały się na prawie 2,5 tysiącach maszyn.