Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Przemyślanin wjechał w blok. Miał prawie 2 promile

Przemyślanin wjechał w blok. Miał prawie 2 promile
Mężczyzna niebawem usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. (Fot. Thinkstock)
69-letni mieszkaniec Przemyśla, mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę i wjechał w blok mieszkalny. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziś po godz.1:00 w nocy policjanci z przemyskiej drogówki zostali wezwani na ul. K. Hoffmanowej w Przemyślu, gdzie według zgłoszenia mężczyzna wjechał samochodem w budynek.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki mazda, 69-letni mieszkaniec Przemyśla, ruszając z miejsca parkingowego uderzył w blok. 

Na miejsce zbiegli się okoliczni mieszkańcy. Jeden z nich pomógł kierującemu wydostać się z pojazdu i powiadomił o zdarzeniu służby ratunkowe.

Kierujący mazdą był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie 1,8 promila alkoholu. Od mężczyzny pobrano krew do badań.

Ponadto okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi kat. B. Ponadto nie posiadał przy sobie dokumentów pojazdu, tj. dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC.

Mężczyzna niebawem usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.