Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Przejęto 2 tony kokainy. Wielki sukces brytyjskich służb

Przejęto 2 tony kokainy. Wielki sukces brytyjskich służb
Do przejęcia narkotyków doszło w zatoce Newlyn. (Fot. Getty Images)
Dwóch obywateli Holandii zostało wczoraj oskarżonych przez sąd w Bristolu o przemyt narkotyków. Wcześniej przejęto 2 tony kokainy na jachcie na kanale La Manche.


"To ogromna ilość narkotyku klasy A, jedna z największych konfiskat w historii Wielkiej Brytanii, warta kilkaset milionów funtów szterlingów" - podał w oświadczeniu Andy Quinn, kierownik dochodzenia regionalnego w National Crime Agency (NCA), brytyjskiej agencji zajmującej się zwalczaniem przestępczości.

Jacht "Marcia" pod banderą holenderską przejęto w środę u wybrzeży Kornwalii w operacji NCA, przeprowadzonej we współpracy z krajowym ośrodkiem wywiadu morskiego Zjednoczonego Królestwa (NMIC) oraz Morskim Centrum Analityczno-Operacyjnym Walki z Handlem Narkotykowym z siedzibą w Lizbonie oraz policją portugalską, francuską i holenderską.

"Znaleziono około 2 ton narkotyku; poszukiwania nadal trwają" - podało NCA.

Aresztowano dwóch członków załogi "Marcii". Obaj zostali oskarżeni przez bristolski sąd o import narkotyków. Jeden z aresztowanych twierdzi, że jest niewinny. Obu zatrzymano do następnego przesłuchania wyznaczonego na 20 sierpnia.

Poprzednia poważna konfiskata narkotyków miała miejsce w Wielkiej Brytanii w kwietniu 2015 roku, kiedy przejęto trzy tony kokainy znalezione na pokładzie holownika na wodach Szkocji.