Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Prezydent w Jasionce: "Chcemy, żeby liczono się z Polską"

Prezydent w Jasionce:
Nagroda Gospodarcza jest przyznawana przez prezydenta raz do roku. (Fot. Twitter/@prezydentpl)
Prezydent Andrzej Duda wręczył wczoraj sześciu firmom Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP. Odbyło się to podczas uroczystej gali w ramach Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa.

Nagrody zostały przyznane w czterech kategoriach głównych i dwóch specjalnych. Prezydent przyznał też, tak jak rok temu, nagrodę indywidualną.  

W kategorii Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw laureatem została firmaDramiński S.A., w kategorii Narodowy Sukces - Warszawskie Zakłady Mechaniczne "PZL-WZM", w kategorii Międzynarodowy Sukces - firmaMelex sp. z o.o., z kolei w kategorii Odpowiedzialny Biznes - Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita.

W ramach kategorii specjalnych, w rywalizacji na najlepszy polski startup zwycięzcą została firmaXTPL S.A. Z kolei w kategorii Badania + Rozwój zwyciężył Zespół Badaczy z Wydziału Fizyki UW i Centrum Nowych Technologii.   Nagrodą indywidualną za szczególne zasługi dla polskiejprzedsiębiorczości prezydent wyróżnił Macieja Wieczorka, prezesa firmy Celon Pharma SA.  

Nagrody zostały przyznane w czterech kategoriach głównych i dwóch specjalnych. (Fot. Twitter/@prezydentpl)

"Od prawie 30 lat wracamy do grona krajów, które chcą się mienić europejskimi potęgami, które chcą się mienić najsilniejszymi w europejskiej konkurencji, a w efekcie i w konkurencji światowej" - powiedział prezydent.

"Ktoś powie - prezydent wyszedł i przesadza. Nie, wszyscy ci, którzy dzisiaj sprawują władzę w naszym kraju, w tym ja jako prezydent RP, mamy tę wielką ambicję - chcemy, żeby Polska była krajem poważnym, żeby z Polską się liczono na arenie międzynarodowej, żeby nasz potencjał był dla świata wiadomy, żeby on funkcjonował w przestrzeni światowej, także w przestrzeni gospodarczej" - dodał Andrzej Duda.

Nagroda Gospodarcza jest przyznawana przez prezydenta raz do roku. To wyróżnienie dla firm, które mają znaczący wkładw rozwój naszej gospodarki, budując pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie oraz stanowią wzór dla innych.