Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Prezydent Przemyśla nie będzie startował na kolejną kadencję

Prezydent Przemyśla nie będzie startował na kolejną kadencję
Choma rządzi Przemyślem od 2002 r. (Fot. YouTube)
Robert Choma oświadczył dzisiaj, że w nadchodzących wyborach samorządowych nie będzie się po raz kolejny ubiegał o fotel prezydenta miasta. Choma rządzi Przemyślem od 2002 r.

Prezydent Przemyśla przeczytał na konferencji oświadczenie, w którym podziękował za zaufanie, jakim czterokrotnie obdarzyli go mieszkańcy „najpiękniejszego miasta na świecie”.

„Choć wiem, że mam wielu ostrych przeciwników, to uważam, że tego zaufania nie nadużyłem” – dodał.

Zapowiedział, że w najbliższych wyborach prawdopodobnie będzie kandydował na radnego miasta Przemyśla z list stowarzyszenia Regia Civitas, które popiera go obecnie w radzie miasta. „Mam nadzieję, że będę mógł dalej służyć mojemu miastu i jego mieszkańcom swoim doświadczeniem” – powiedział Choma.

Prezydent przypomniał, że dotychczas w nadchodzących wyborach samorządowych jedynym oficjalnie zgłoszonym kandydatem jest jego obecny zastępca Janusz Hamryszczak, którego popiera Prawo i Sprawiedliwość. Choma zaznaczył, że bardzo dobrze mu się współpracuje z Hamryszczakiem. „Ponieważ jest on również przedstawicielem partii rządzącej w kraju, otworzy to już teraz rzeczywiste możliwości rozwoju Przemyśla” – ocenił obecny prezydent miasta.

Choma ma 55 lat, rządzi Przemyślem od 2002 r. Jest absolwentem UMCS, gdzie ukończył prawo administracyjne. W latach 1997-1998 był wiceprezydentem Przemyśla, a następnie wiceprezesem Krajowego Urzędu Pracy.