Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pracownica banku wyłudziła 300 tys. zł. Podrabiała podpisy klientów

Pracownica banku wyłudziła 300 tys. zł. Podrabiała podpisy klientów
40-latka przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i poddała dobrowolnie karze. (Fot. Thinkstock)
40-letnia pracownica jednej z placówek bankowych w Lubaczowie podrabiała dokumentację związaną z prowadzeniem rachunków bankowych, a także podpisy klientów. W ten sposób przywłaszczyła prawie 300 tys. zł.

Policjanci, wraz z prokuraturą, prowadzili śledztwo dotyczące oszustw, wyłudzeń kredytów bankowych i podrabiania podpisów klientów, w którym podejrzaną była 40-letnia mieszkanka powiatu lubaczowskiego. Śledczych zawiadomiło kierownictwo banku, po wewnętrznym postępowaniu, które potwierdziło, że pracownica przywłaszczała pieniądze klientów.

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że kobieta w ciągu 4 lat, posługując się danymi osobowymi swoich klientów, fałszując ich podpisy na dokumentacji bankowej, wyłudziła blisko 300 tys. złotych.

40-latka przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i poddała dobrowolnie karze. Jeszcze w trakcie trwania śledztwa zwróciła 2/3 wyłudzonych pieniędzy.

Prokuratura Okręgowa w Przemyślu skierowała do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego, w którym zobowiązano oskarżoną m.in. do zwrotu całej kwoty.