Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Praca u brytyjskiej królowej. Doświadczenie nie jest potrzebne

Praca u brytyjskiej królowej. Doświadczenie nie jest potrzebne
Królowa Elżbieta II poszukuje pokojówek. (Fot. Getty Images)
Królowa Elżbieta II zatrudni pokojówki, które będą "dbać o szczegóły" podczas prania, sprzątania, robienia zakupów i opieki nad zwierzętami. Chętni mogą zgłaszać się do pracy w pałacu Buckingham oraz na zamku w Windsorze. Trzeba się jednak śpieszyć. Zgłoszenia są przyjmowane do 13 czerwca.

Ogłoszenie pojawiło się na stronie internetowej The Royal Household. "Ucząc się od swoich kolegów, zdobędziesz potrzebne umiejętności zawodowe i nauczysz się pracować zgodnie z najwyższymi standardami. Będziesz witać i zajmować się gośćmi, pracować podczas bankietów i formalnych wydarzeń” - napisano w anonsie.

Na korzyść kandydatów będzie przemawiać doświadczenie na podobnym stanowisku, ale nie jest ono konieczne.

Królowa wydaje się być bardziej zainteresowana "proaktywnym podejściem i umiejętnością stawienia czoła nowym wyzwaniom", zatrudniając nowego pracownika.

Pracując dla Elżbiety II można liczyć na 33 dni urlopu (w tym święta państwowe), składki emerytalne oraz darmowy posiłek.

Chętni do pracy dla rodziny królewskiej mogą wybrać również opcję z zakwaterowaniem i wszystkimi darmowymi posiłkami. Wiąże się to jednak ze zmniejszeniem zarobków.

W ogłoszeniu nie zawarto informacji, ile będzie zarabiał nowy pracownik brytyjskiej monarchini, ale kiedy w marcu 2018 roku poszukiwano pracownika na podobne stanowisko – rodzina królewska oferowała 16 955 funtów na rok.

Królowa Elżbieta II zatrudni osobę do pomocy w pałacu Buckingham. (Fot. Getty Images)