Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Praca u brytyjskiej królowej: Poszukiwana osoba na zmywak

Praca u brytyjskiej królowej: Poszukiwana osoba na zmywak
Elżbieta II poszukuje pomocy kuchennej. (Fot. Getty Images)
Elżbieta II daje szansę na poznanie Pałacu Buckingham od kuchni - i to dosłownie. Monarchini poszukuje bowiem pomocy kuchennej. Oferowana kandydatom pensja nie jest oszałamiająca, ale nowy pracownik pałacu może liczyć na darmowe posiłki.

Kandydat na pomoc kuchenną w pałacu nie musi mieć doświadczenia na tym stanowisku. W ogłoszeniu można przeczytać jednak, że wiedza na temat potraw i zasad bezpieczeństwa w kuchni jest mile widziana.

"Najważniejsze jest to, czy potrafisz pracować w zespole, angażować się w swoją pracę i wykazujesz inicjatywę” – napisano w ofercie.

Pałac oferuje pracę w pełnym wymiarze godzin, pięć dni w tygodniu. Zarobki to £19 935,80 rocznie i 33 dni płatnego urlopu.

Porter wykonuje w kuchni najbardziej niewdzięczną pracę polegającą na jej czyszczeniu i sprzątaniu oraz zmywaniu naczyń. "Być może osłodą będzie fakt pracy dla brytyjskiej monarchini" - zastanawiają się brytyjskie media.

Do obowiązków "kitchen portera” należy również przygotowywanie produktów używanych przez kucharzy do przyrządzania dań. Praca ta polega m.in. na krojeniu mięsa, obieraniu warzyw i myciu owoców. Pomoc kuchenna pracuje pod ścisłym nadzorem kucharzy.

Nowy kitchen porter królowej będzie pracował w Pałacu Buckingham. (Fot. Getty Images)