Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Poszukiwany mężczyzna, który chciał porwać dziecko

Poszukiwany mężczyzna, który chciał porwać dziecko
Mężczyzna chciał wciągnąć do samochodu 11-letnią dziewczynkę. (Fot. Thinkstock)
Świętokrzyska policja poszukuje mężczyzny, który chciał porwać i wciągnąć do samochodu 11-letnią dziewczynkę. Do zdarzenia doszło wczoraj w Ostrowcu Św.

Do próby porwania doszło w czwartek na ulicy Bałtowskiej w Ostrowcu Św. Przed przejściem dla pieszych zatrzymał się nieustalony do tej pory samochód. "Wysiadł z niego mężczyzna, który zaproponował stojącej na chodniku 11-letniej dziewczynce, że ją podwiezie do domu. Na szczęście całe zajście widział przypadkowy świadek. Dzięki jego interwencji dziecku udało się uciec" – relacjonował przebieg zdarzenia mł.asp. Artur Majchrzak z KWP w Kielcach.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna poruszał się samochodem osobowym nieustalonej do tej pory marki koloru czarnego. Numer rejestracyjny auta zaczyna się od liter TO. Na pojeździe znajdowała się biało-czerwona flaga.

Policja podaje też rysopis napastnika. "Wiek około 40 lat. Wysoki, szczupłej budowy ciała. Dłuższe czarne włosy postawione na irokeza. Mężczyzna w lewym uchu miał mieć kolczyk, tzw. tunel+w kolorze czarno-białym, natomiast w lewej brwi srebrny kolczyk tzw. ćwiek. Był ubrany w czarny T-shirt z napisem Nike na klatce piersiowej i spodnie bojówki w kolorze czarno-szaro-białym oraz czarne sportowe buty z białym logo firmy Nike" – opisywał poszukiwanego mężczyznę policjant.

Policja apeluje do świadków zdarzenia oraz osób posiadających jakiekolwiek informacje pomocne w ustaleniu i zatrzymaniu mężczyzny, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Ostrowcu Św. (tel. 41 2671205) lub pod całodobowym numerem telefonu 997 lub 112.