Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Popłyną dla Patryka!

Popłyną dla Patryka!
Patryk wymaga intensywnej rehabilitacji. (Fot. UM Jasło)
Już za tydzień na krytej pływalni w Jaśle odbędzie się trzecia edycja Nocnego Charytatywnego Pływania. Tym razem celem akcji będzie zbiórka środków na rehabilitację Patryka Jumuły, który przed kilkoma miesiącami uległ poważnemu wypadkowi.

Patryk ma 21 lat. Sport jest niezwykle istotną częścią jego życia. Od kilku już lat występuje na boiskach piłkarskich grając w barwach klubu JKS Czarni 1910 Jasło. Jesienią wraz z kolegami z boiska miał rozpocząć walkę o awans drużyny do wyższej klasy rozgrywkowej. Jego plany pokrzyżował jednak nieszczęśliwy wypadek. Patryk spadł z wysokości blisko ośmiu metrów.

W wyniku upadku doznał on urazu wilelonarządowego, spęcznienia mózgu, obustronnej odmy płucnej, wieloodłamowego złamania łopatki prawej, otwartego zwichnięcia nadgarstka lewego, złamania kości trójgraniastej nadgarstka lewego, złamania kręgosłupa C6, C7, Th5, Th6. Odniósł również rany tłuczone twarzoczaszki, złamał także żebra VIII-X po stronie prawej. Obecnie przechodzi rehabilitację prawego nadgarstka, łopatki prawej, kręgosłupa oraz kolana. Patryk co prawda nie potrzebuje już kołnierza ortopedycznego, ale jego kręgosłup wciąż wymaga intensywnej rehabilitacji. 

Trudno powiedzieć, jak długo Patryk będzie musiał poddawać się zabiegom rehabilitacyjnym. Lekarze są zgodni co do jednego - powinna ona być realizowana nieustannie ze względu na fakt, iż u Patryka zdiagnozowano m.in. proces zanikania mięśnia w obrębie łopatki. Kosztowna rehabilitacja może pomóc w możliwie jak najszybszym powrocie do zdrowia i na boisko i wiąże się z koniecznością częstego podróżowania do stolicy województwa podkarpackiego.

Aby wesprzeć Patryka w walce o powrót do sprawności, Klub Sportowy SPEED Jasło wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji organizuje III Nocne Charytatywne Pływanie w Jaśle. Celem imprezy jest zbiórka środków finansowych na jego rehabilitację. Organizatorzy liczą na to, że po raz trzeci z rzędu uda się pobić rekord Jasła w długości przepłyniętego dystansu. W ubiegłym roku, w imprezie udział wzięło 164 pływaków, którzy wspólnie przepłynęli 403 kilometry i 350 metrów.

Popłynąć może każdy. Oprócz długodystansowców, którzy zadeklarowali przepłynięcie, co najmniej 10 kilometrów do basenu, wskoczyć mogą osoby z zamiarem przepłynięcia nawet kilku długości basenu. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę w akcji o szczytnym celu. Zapisy trwać będą jeszcze w dniu imprezy. To szansa dla spóźnialskich i niezdecydowanych.

III Nocne Charytatywne Pływanie w Jaśle odbędzie się z 18/19 listopada 2017 r. w godzinach od 18:00 do 4:00. Na uczestników czekać będą pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe statuetki. Osoby, które pokonają najdłuższy dystans, zostaną uhonorowane pucharami. Otrzymają także atrakcyjne nagrody.

W akcję zbierania pieniędzy na rehabilitację Patryka Jamuły mogą włączyć się wszyscy, w tym lokalni przedsiębiorcy dokonując dobrowolnej wpłaty bądź fundując upominki dla uczestników Nocnego Charytatywnego Pływania. Apel o wsparcie prezentujemy poniżej.

Zainteresowanych wsparciem Patryka Jamuły w walce o powrót do sprawności prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 508-772-657.

Informacje i komunikaty organizatorów można śledzić na profilu facebook’owym imprezy.