Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polski rząd zaprosi youtuberów z zagranicy

Polski rząd zaprosi youtuberów z zagranicy
Youtuberzy odwiedzą Polskę na specjalne zaproszenie rządzących. (Fot. Thinkstock)
Żeby zadbać o wizerunek Polski za granicą, Ministerstwo Sportu i Turystyki zaprosi nad Wisłę wpływowych youtuberów, by na własne oczy mogli zobaczyć Polskę i później przedstawić ją swoim widzom - donosi "Rzeczpospolita".


Zgodnie z informacjami gazety, za realizację projektu będzie odpowiadała Polska Organizacja Turystyczna, a akcji patronuje kancelaria premier Beaty Szydło.

"Pomysł na przeprowadzenie takiego programu narodził się wśród internautów. W XXI wieku politycy powinni czerpać inspirację do działania, także komunikując się przez internet" - tłumaczy w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który również pracuje nad tym projektem.

"Skutecznie robiliśmy to w kampanii wyborczej, a realizacja m.in. tego pomysłu pokazuje, że kontynuujemy nowoczesny kontakt z Polakami także w ramach prac w rządzie" - dodał.

Jak donosi "Rz", podczas kilkudniowej wizyty w Polsce, która zaplanowana jest na wiosnę 2018 roku, youtuberzy z Chin, Japonii, Europy Zachodniej oraz USA mają zwiedzić unikalne i spektakularne miejsca w naszym kraju, które przede wszystkim mają walor turystyczny.

Celem jest przedstawienie Polski jako kraju o bardzo szerokiej i atrakcyjnej ofercie turystycznej.