Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polski policjant uratował tonącego turystę z Irlandii

Polski policjant uratował tonącego turystę z Irlandii
Hotel, na terenie którego doszło do incydentu. (Fot. KPP)
Polski policjant uratował podczas wakacji irlandzkiego turystę. 48-latek topił się w hotelowym basenie. Do zdarzenia doszło na jednej z hiszpańskich wysp, na której wypoczywał z rodziną podkomisarz Marcin Jakubczak, zastępca komendanta policji w Gubinie.


28 września z hotelowym basenie zaczął się topić 48-letni farmer, ojciec 4 dzieci z Irlandii.

“W pewnym momencie żona policjanta, Anna, zauważyła, że mężczyzna ma problemy z utrzymaniem się na powierzchni. Co chwilę znikał pod wodą, wymachując rękoma. Natychmiast powiedziała o tym mężowi. Podkom. Jakubczak bez chwili wahania rzucił się na ratunek i wydobył z wody tonącego. Udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu, a następnie oczekiwał na przybycie służb medycznych” - relacjonuje portal Policja.pl.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala. "Jeszcze przez kilka dni miał wodę w płucach, ale obecnie jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. 48-latek nadal przebywa w szpitalu” - kontynuuje portal.

W dowód wdzięczności Jakubczakowie otrzymali od rodziny mężczyzny list z wyrazami wdzięczności i zaproszeniem do Irlandii. “Od tego dnia rodziny są w stałym kontakcie” - donosi portal.