Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polka zwyciężczynią tanecznej Eurowizji!

Polka zwyciężczynią tanecznej Eurowizji!
Polka wygrała prestiżowy konkurs. (Fot. Facebook/Paulina Bidzińska)
Paulina Bidzińska reprezentująca Polskę wygrała w czeskiej Pradze 15. edycję Eurowizji dla Młodych Tancerzy. W finale pokonała siedmiu tancerzy, w tym przedstawiciela gospodarzy Michala Vacha.

Ponieważ to Polka wygrała tegoroczną Eurowizję dla Młodych Tancerzy, w przyszłym roku Telewizja Polska po raz czwarty zostanie organizatorem tego prestiżowego konkursu.

19-letnia Paulina Bidzińska jest uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. W 2017 roku zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. W. Wiesiołłowskiego w Gdańsku, dwa lata wcześniej na tym konkursie zdobyła II nagrodę. W 2016 roku otrzymała wyróżnienie na IX Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym Uczniów Szkół Baletowych w Bytomiu.

Podczas sobotniego finału w Pradze Paulina Bidzińska zatańczyła układ "La Certa" z muzyką Antonio Vivaldiego w choreografii Jacka Przybyłowicza. Międzynarodowe jury w składzie: Daria Klimentova, Ambra Succi i Itzik Galili zdecydowało, że to reprezentantka Polski jest najlepsza spośród grona tegorocznych finalistów.

Tegorocznymi finalistami Eurowizji dla Młodych Tancerzy byli: Michal Vach z Czech, Denise Buttigieg z Malty, Danila Kapustin z Niemiec, Anna Louise Amundsen z Norwegii, Raquel Fidalgo z Portugalii, Patricija Crnković ze Słowenii, Christoffer Collins ze Szwecji.