Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Policyjny harley-davidson w Rzeszowie!

Policyjny harley-davidson w Rzeszowie!
Uroczyste przekazanie nowego motocykla odbyło się na rzeszowskim rynku. (Fot. Policja Podkarpacka)
Motocykl Harley-Davidson Road King, za którego miasto Rzeszów zapłaciło ponad 80 tys. zł, został dzisiaj przekazany policji. Rzeszowscy funkcjonariusze będą jeździć na harleyu-davidsonie jako pierwsi w Polsce.

Uroczyste przekazanie nowego motocykla odbyło się na rzeszowskim rynku.

Jednoślad zakupiony został ze środków Urzędu Miasta Rzeszowa. Harley-Davidson, wraz z niezbędnym wyposażeniem, kosztował ponad 83 tys. złotych.

To pierwszy motocykl tej marki przekazany dla polskiej policji. Został w całości zakupiony ze środków miasta Rzeszowa. Jest to najnowszy model Road King z silnikiem Millwaukee Eight o pojemności 1 745 cm/3 i mocy 90 KM w wersji przygotowanej specjalnie na potrzeby policji.

Motocykle tej marki nie są obce polskim funkcjonariuszom, gdyż pojawiły się w policji państwowej na początku lat XX. Był to wówczas podstawowy motocykl w tej formacji.

W 1927 roku, gdy powstawała policja drogowa, do patrolowania dróg funkcjonariusze używali właśnie tych amerykańskich jednośladów. Pozostały one w służbie do 1939 roku.