Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polacy w Anglii robią barszcz z... mango

Polacy w Anglii robią barszcz z... mango
aby "zawekować" mango, wcale nie trzeba go obierać. (Fot. Thinkstock)
Znany kucharz przyznaje, że w Anglii widział Polaków, którzy na skórce z mango robili... barszcz na wigilię.

Aby zamknąć lato w słoiku, często wkłada się do niego jabłka. Jak zachęca Jakub Steuermark, to samo można zrobić z mango, które świetnie nadaje się do mięs. Co ciekawe, warto nie obierać tego owocu ze skórki...

Jabłko np. w angielskich przetworach, jest elementem czegoś na słono. "Z kolei z mango również robi się słone rzeczy, np. chutney, czy też przetwory z cebulą" - wyjaśnia.

Znany kucharz zauważa, że wynika to z tego faktu, że jabłko i mango w podwyższonej temperaturze mają podobną konsystencję, zagęszczającą. "Fajnie też dosładzają całość" - dodaje. I tak wytrawne mango ze słoika świetnie nadaje się do zimnych mięs.

Co ciekawe, aby "zawekować" mango, wcale nie trzeba go obierać. "Nieobrany owoc daje większy aromat, skórka też trzyma miąższ. To tak, jak w jabłku antonówce, gdzie skóra jest kwaśna i twarda, ale jak dostanie ciepła to robi cały smak" - podkreśla.

Znany kucharz przyznaje, że w Anglii widział Polaków, którzy na skórce z mango robili... barszcz na wigilię. "Coś niesamowitego, bo to ma skoncentrowane w sobie kwaśne aromatyczne coś" - kwituje.