Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polacy porwali noworodka z niemieckiego szpitala. Szuka ich policja

Polacy porwali noworodka z niemieckiego szpitala. Szuka ich policja
Pracownicy szpitala stwierdzili brak noworodka wczoraj wieczorem. (Fot. Thinkstock)
Niemiecka policja poszukuje Polaków, którzy wbrew decyzji Jugendamtu zabrali ze szpitala w Krefeld w Nadrenii Północnej-Westfalii swoje dwudniowe dziecko i uciekli z nim w kierunku Polski.

"Poszukiwania trwają, przypuszczamy, że poszukiwane osoby są już w Polsce" - powiedziała rzeczniczka komendy w Krefeld. Z przekazanych przez nią informacji wynika, że rodzice są obywatelami polskimi.

Pracownicy szpitala stwierdzili brak noworodka wczoraj wieczorem.

Ze względu na trudną sytuację rodziców - 18-letniej matki i 24-letniego ojca - Jugendamt, Urząd ds. Młodzieży, podjął decyzję o przejęciu opieki nad niemowlęciem. Z komunikatu policji wynika, że nie można było wykluczyć zagrożenia dla zdrowia dziecka. Ze względu na ochronę danych urząd nie podał konkretnych powodów podjęcia takiej decyzji.

Rodzice zostali poinformowani o decyzji oznaczającej, że nie wolno im było zabrać dziecka bez zgody urzędników.

Władze miasta Krefeld zaapelowały do nich o zgłoszenie się do Jugendamtu. Prokuratura sprawdza, czy zabranie dziecka bez pozwolenia jest czynem karalnym.