Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polacy coraz chętniej spędzają zimowe urlopy pod palmami

Polacy coraz chętniej spędzają zimowe urlopy pod palmami
Egzotyka coraz bardziej kusi Polaków, którzy w sezonie jesienno-zimowym chętnie decydują się na egzotyczne wojaże. Prym wiodą Egipt, Wyspy Kanaryjskie i Kenia.
Z roku na rok biura podróży proponują klientom coraz więcej miejsc, które mogą odwiedzić podczas urlopu. W szczególnie szybkim tempie rozwija się oferta dalekich, egzotycznych wyjazdów. Choć jest to propozycja całoroczna, to ze względu na najkorzystniejsze warunki pogodowe, egzotyka przyciąga turystów szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Około 30-stopniowa temperatura powietrza i niemal równie ciepła woda są coraz częściej wybieraną przez Polaków alternatywą dla mrozów i górskich stoków.

"Oferta egzotyczna to naprawdę bogactwo możliwości, niezależnie od tego czy lubi się aktywny wypoczynek, czy wylegiwanie na plaży. Można wybrać zwiedzanie zabytków Indii, wczasy na rajskiej plaży na Dominikanie, smaki tajskiej kuchni, odpoczynek w kubańskich rytmach i wiele innych. Niezdecydowanym nasi doradcy pomogą wybrać najodpowiedniejszą opcję, a w ofercie Last minute i All inclusive znajdują się zarówno wycieczki objazdowe, jak i pobyty stacjonarne, w ramach których chętni mogą skorzystać z proponowanych wycieczek fakultatywnych" - mówi Kacper Daszke z portalu Fly.pl.

W latach 2010-2012, w okresie jesienno-zimowym, poza wczasami w Egipcie czy na Wyspach Kanaryjskich, to właśnie oferta egzotyczna znajdowała się w czołówce. Podobną tendencję można zauważyć także w tym roku. Niekwestionowanym liderem wciąż pozostaje Kenia, która pozwala poczuć atmosferę i poznać prawdziwe oblicze Czarnego Lądu.

Wycieczka do Kenii to obowiązkowy udział w safari, gdzie na żywo można oglądać dzikie zwierzęta, a w rezerwacie Masai Mara zobaczyć tradycyjne wioski rdzennych mieszkańców Kenii, Masajów. Często wybierany jest również wypoczynek na Wyspach Zielonego Przylądka, które jako nowość w ofercie uplasowały się na drugim miejscu w rankingu sprzedaży Fly.pl, czarując turystów kilometrowymi plażami i doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych.

Miłośników dalekich podróży kuszą nie tylko atrakcyjne kierunki, piękna pogoda, ale i atrakcyjne ceny, które poza sezonem są znacznie niższe.