Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Podwyżki w tarnobrzeskim szpitalu

Podwyżki w tarnobrzeskim szpitalu
Fot. Thinkstock
Sytuacja w podkarpackich szpitalach się normalizuje. Jest jeszcze wiele spraw do załatwienia – oznajmił podczas konferencji marszałek Władysław Ortyl.

Marszałek przedstawił stanowisko zarządu województwa dotyczącego aktualnej sytuacji szpitala i toczącego się sporu zbiorowego. 

"Zarząd Województwa Podkarpackiego w pełni popiera oczekiwania pracowników Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu dotyczące wzrostu wynagrodzeń. W związku z planowanym wzrostem nakładów na służbę zdrowia oraz zawartym porozumienia z załogą Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie, zarząd opowiada się za wzrostem wynagrodzeń pracowników szpitali wojewódzkich" - brzmi treść oświadczenia.

Dodano, że w trwającym sporze zbiorowym wciąż nie ma jednak ostatecznego porozumienia.

"W spisanym protokole rozbieżności strona związkowa cyt. nie wyraża zgody na podwyższenie w ramach sporu zbiorowego wszczętego przez ZOZ OZZPIP wynagrodzeń zasadniczych dla wszystkich pracowników Szpitala w Tarnobrzegu.  Zarząd województwa bardzo krytycznie ocenia to stanowisko. Wypracowane podczas mediacji w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie porozumienie, jest rekomendacją dla pozostałych dyrektorów placówek wojewódzkich. Mediacje toczyły się przy aktywnym udziale stron związkowych z innych szpitali, także z Tarnobrzega. Stąd też zarząd z zaskoczeniem przyjmuje stanowisko strony związkowej, sporu toczącego się w tarnobrzeskim szpitalu" - podkreślono.

W przypadku Szpitala w Tarnobrzegu  średnia podwyżka dla pielęgniarki lub położnej (wraz z pochodnymi i ZUS) do roku 2020 wyniesie średnio 2 190 zł, natomiast średnia podwyżka dla pozostałego personelu (wraz z pochodnymi i ZUS) do roku 2020 wyniesie średnio 1 304 zł.

"Sytuacja w szpitalu w Tarnobrzegu jest minimalnie lepsza, ale nadal jako jedyny szpital pokazuje stratę do pokrycia na -2,3 mln zł (0,9 mln zł mniej niż w tym samym okresie rok temu). Szpitalowi brakuje ok. 0,7 mln zł miesięcznie do bilansowania działalności. Bank Gospodarstwa Krajowego jest w gotowości, aby przyznać kredyt dla tarnobrzeskiego szpitala, dlatego jego sytuacja finansowa i ewentualne nowe zobowiązania muszą być dokładnie sprecyzowane. Na niepewne jutro tarnobrzeski szpital nie może sobie już pozwolić" - napisano w oświadczeniu.