Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Podkarpackie: Wpadli w kłopoty "przez błędną nawigację"

Podkarpackie: Wpadli w kłopoty
Francuzi tłumaczyli, że trasę przejazdu w pasie drogi granicznej wskazała błędna nawigacja. (Fot. Thinkstock)
Funkcjonariusze SG z Korczowej zatrzymali obywateli Francji, podróżujących w nocy samochodem po pasie drogi granicznej. Francuzi tłumaczyli się błędem w nawigacji. W trakcie przeszukania, okazało się, że posiadają przy sobie różne rodzaje narkotyków.

W poniedziałek, 7 maja,  tuż przed północą patrol funkcjonariuszy SG z Korczowej, pełniący służbę na tzw. „zielonej granicy”, zaobserwował samochód osobowy, który przemieszczał się wzdłuż granicy w pasie drogi granicznej.

Natychmiast przystąpiono do kontroli pojazdu. Okazało się, że kierowca samochodu nie posiada żadnych dokumentów i podaje się za obywatela Francji. Natomiast, 25-letnia pasażerka pojazdu przedstawiła do kontroli francuski dowód osobisty. Oboje tłumaczyli funkcjonariuszom, że trasę przejazdu w pasie drogi granicznej wskazała błędna nawigacja.

W trakcie dalszych czynności kontrolnych, w samochodzie jak i w rzeczach osobistych osób ujawniono siedem woreczków strunowych z zawartością m.in. białego proszku, drażetek oraz suszu w kolorze szaro-zielonym. Następnie, przy wykorzystaniu urządzenia NARK2, potwierdzono, że zawartość woreczków strunowych odpowiednio stanowią: 5,31 grama amfetaminy, 0,85 grama LSD, 34,06 grama heroiny oraz tabletki ekstazy. Oboje przyznali się do posiadania narkotyków.

Zgodnie z procedurą, za przebywanie w pasie drogi granicznej, obywatele Francji zostali ukarani mandatami karnymi. Ponadto, wszczęto wobec nich postępowanie przygotowawcze dot. posiadania narkotyków, a następnie sprawę przekazano Komendzie Powiatowej Policji w Radymnie.