Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Podkarpackie: Konkurs dla twórców filmowych promujących region

Podkarpackie: Konkurs dla twórców filmowych promujących region
Podkarpacka Komisja Filmowa (PKF) ogłosiła konkurs dla twórców produkcji filmowych, które będą promować województwo podkarpackie. Do rozdysponowania jest kwota 500 tys. zł.

Jak poinformowała w poniedziałek Agnieszka Gonciarz z PKF, zrealizowane filmy i seriale mają się przyczynić do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu.

"Warunkiem otrzymania dotacji jest powiązanie produkcji z województwem podkarpackim poprzez m.in. tematykę, twórców, a przede wszystkim poprzez miejsce realizacji filmu. Minimum 100 proc. równowartości tzw. wkładu koprodukcyjnego czy naszej dotacji z funduszu filmowego, musi być wydatkowane na terenie województwa" – dodała.

Operatorem funduszu jest Podkarpacka Komisja Filmowa, działająca w strukturze Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. W wyniku konkursu WDK stanie się koproducentem wyłonionych produkcji.

Gonciarz zaznaczyła, że wnioski w ramach konkursu może złożyć każdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą w zakresie produkcji filmowej. "Termin przyjmowania wniosków upływa 11 maja br. Wnioski należy złożyć w wersji papierowej oraz elektronicznej" – podkreśliła.

Tegoroczny budżet podkarpackiego funduszu filmowego wynosi 500 tys. zł.

Komisja filmowa powstała z inicjatywy samorządu województwa podkarpackiego w lutym 2016 roku.