Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Podkarpackie: Bał się egzaminu na prawo jazdy. Wpadł na "genialny" pomysł

Podkarpackie: Bał się egzaminu na prawo jazdy. Wpadł na
Do zdarzenia doszło 6 marca. (Fot. Thinkstock)
37-latek tak bardzo bał się egzaminu na prawo jazdy, że poprosił swojego instruktora o pomoc w znalezieniu sobowtóra, który zaliczy za niego testy.

Do zdarzenia doszło 6 marca. Dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, że jedna z osób przystępujących do egzaminu kat. B może podawać się za kogoś, kim nie jest. 

Okazało się, że 37-letni mężczyzna, który miał przystąpić do części teoretycznej egzaminu, umówił się ze swoim instruktorem, że ten pomoże mu znaleźć "zastępstwo". Do tego zadania szkoleniowiec namówił ... 21-latka, który przyszedł na egzamin z dowodem osobistym starszego o 16 lat mężczyzny. 

Gdy egzaminator wykrył próbę oszustwa, młody człowiek uciekł z budynku, pozostawiając dowód tożsamości prawdziwego kursanta. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zabezpieczyli dokument, monitoring i przesłuchali świadków zdarzenia.

Prowadząc dalsze czynności, ustalili dane personalne wszystkich sprawców przestępstwa. Okazali się nimi trzej mieszkańcy powiatu sandomierskiego w wieku 21, 37 i 49 lat. Funkcjonariusze zapukali do mieszkań dwóch mężczyzn, którzy - podobnie jak 37-latek - zostali zatrzymani.

Policjanci przedstawili im zarzuty usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy. Podejrzani wkrótce staną przed sądem. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.