Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Podkarpackie: 9 kilometrów S19 za prawie 300 mln zł

Podkarpackie: 9 kilometrów S19 za prawie 300 mln zł
Trasa będzie częścią Via Carpatia. (Fot. Thinkstock)
287 mln zł kosztować będzie zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Zdziary do węzła Rudnik nad Sanem. Trasa ta będzie częścią Via Carpatia.

W przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Mosty-Łódź. "W ofercie spółka zaproponowała cenę prawie 287 mln zł, czas realizacji inwestycji określiła na 34 miesiące i dała 10 lat gwarancji" –  – poinformował Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA

Jeśli nie będzie odwołań od wyniku przetargu oraz będą pozytywne wyniki kontroli uprzedniej prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, wówczas podpisana zostanie umowa z wybraną firmą.

Odcinek S19 od węzła Zdziary do węzła Rudnik nad Sanem będzie miał ok. 9 km długości, realizowany będzie w systemie "projektuj i buduj".

Odcinek S19 Zdziary-Rudnik nad Sanem, na który dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty, jest częścią przetargu obejmującego zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Lasy Janowskie do węzła Nisko Południe.

Na początku lutego br. dokonano wyboru oferty dla odcinka S19 od węzła Rudnik nad Sanem do węzła Nisko Południe, a dla odcinka Lasy Janowskie-Zdziary trwa procedura wyboru najkorzystniejszej oferty.

Via Carpatia to planowany szlak międzynarodowy, który ma przebiegać z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji. Ma docierać m.in. do rumuńskiego portu w Konstancy nad Morzem Czarnym oraz greckich Salonik nad Morzem Egejskim.

Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.), wskazuje budowę szlaku jako priorytet inwestycyjny.

Całkowita długość tego szlaku w Polsce wyniesie ok. 760 km. Na Podkarpaciu S19, która będzie częścią trasy Via Carpatia, będzie miała docelowo ok. 170 km.