Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Podkarpackie: 1,5 mln zł na budowę łącznika z autostradą A4

Podkarpackie: 1,5 mln zł na budowę łącznika z autostradą A4
Zarząd województwa podkarpackiego przekazał 1,5 mln zł powiatowi dębickiemu na budowę łącznika autostradowego.

Uchwałę przekazującą pieniądze powiatowi zarząd przyjął na swoim posiedzeniu we wtorek. Zgodę na przekazanie środków musi wyrazić jeszcze sejmik województwa.

Pieniądze mają być przeznaczone na budowę inwestycji pod nazwą "Łącznik Węzeł Zachodni A4-Straszęcin Dębica". "Jeśli sejmik wyrazi zgodę na przekazanie pieniędzy, to realizacja uchwały nastąpi na podstawie oddzielnego porozumienia, w którym określone zostaną zasady przekazania i rozliczenia dotacji" – poinformował w środę rzecznik prasowy marszałka woj. podkarpackiego Tomasz Leyko.

Łącznik ma być gotowy w październiku br. Szacowany koszt całej inwestycji to ponad 17,6 mln zł, z tej kwoty niemal 15 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego.

To już druga pomoc ze strony samorządu województwa dla powiatu dębickiego. W ub.r. powiat także otrzymał 1,5 mln zł na budowę łącznika od węzła autostrady A4 Dębica Wschód do drogi krajowej nr 4 i drogi wojewódzkiej 985.

Jak podkreślił marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl, większość zjazdów do i z autostrady A4 łączy się z drogami powiatowymi, dlatego to starostwa przyjęły rolę liderów w budowaniu łączników. "Koszty związane z budową dróg łącznikowych są bardzo duże, co przy skromnych budżetach powiatów i gmin stanowią barierę nie do udźwignięcia. Dlatego wspólnymi siłami próbujemy budować te łączniki" – zaznaczył Ortyl.