Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Podkarpacie wciąż najbardziej religijne w Polsce

Podkarpacie wciąż najbardziej religijne w Polsce
odkarpacie cały czas jest miejscem, gdzie katolicy odczuwają potrzebę uczestnictwa w niedzielnym nabożeństwie. (Fot. diecezja.rzeszow.pl)
W czołówce parafii, gdzie najwięcej wiernych uczestniczy w mszach wciąż jest Podkarpacie - wynika z raportu Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.

Kościół policzył, ilu wiernych wybrało się na msze święte 16 października 2016 roku.

Ze szczegółowej statystyki, która procentowo określa, jaki procent katolików uczęszcza na msze we wszystkich parafiach w Polsce, wynika, że podkarpackie diecezje są w pierwszej trójce - informuje Wyborcza.pl.

Pierwsze miejsce zajmuje diecezja tarnowska z wynikiem 66,9 proc. Na drugiej pozycji jest diecezja rzeszowska (60,5 proc.), a trzeciej - przemyska (56,4 proc.).

W porównaniu do innych diecezji, Podkarpacie dystansuje całą Polskę. Przykładowo w diecezji szczecińsko-kamieńskiej w niedzielę do kościoła chodzi mniej niż 1/4 wiernych. Podobnie przedstawia się sytuacja w diecezji łódzkiej i koszalińsko-kołobrzeskiej.

Warto zaznaczyć, że w całej Polski z roku na rok do kościoła chodzi mniej wiernych. W skali wszystkich diecezji w 2015 r. w mszach św. uczestniczyło 39,8 proc. zobowiązanych, a w 2016 r. – 36,7 proc.