Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Podał się za policjanta, by otrzymać psa ze schroniska

Podał się za policjanta, by otrzymać psa ze schroniska
Fot. Thinkstock/zdj. ilustracyjne
Policjanci z komisariatu w Żurawicy interweniowali wobec mężczyzny, który okazując etui z napisem policja, podawał się za funkcjonariusza. W ten sposób chciał wymusić na pracowniku schroniska wydanie psa, bez przejścia wymaganej procedury adopcyjnej.

W czwartek przed godz. 15:00 pracownik schroniska dla psów w Orzechowcach powiadomił dyżurnego jednostki o dość nietypowym zdarzeniu. Zgłosił się do nich mężczyzna, który oświadczył, że stracił swego pupila i chce psa. Pracownicy wytłumaczyli mu, że musi przejść całą procedurę adopcyjną i na pewno nie otrzyma zwierzęcia od razu.

Po tych słowach mężczyzna wyszedł i po kilkunastu minutach wrócił. Z kieszeni wyciągnął czarne etui z napisem „Policja”.  Podając się za funkcjonariusza, chciał wymusić na mężczyźnie wydanie psa.

Jak ustalili funkcjonariusze, 36-latek zakupił to etui około 5 lat temu i służyło mu jako portfel. W trakcie przeszukania jego mieszkania, policjanci ujawnili jeszcze jedno etui, które zostało zabezpieczone na protokół zatrzymania rzeczy. Mężczyznę poddano badaniu na alkomacie. Urządzenie wskazało w jego organizmie 3 promile. 

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żurawicy prowadzą obecnie postępowanie z art. 227 kodeksu karnego, dotyczące podania się za funkcjonariusza publicznego.