Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pendolino się sypią? Sześć składów wyłączono z eksploatacji

Pendolino się sypią? Sześć składów wyłączono z eksploatacji
PKP Intercity kupiło 20 pociągów od Alstomu w maju 2011 r. (Fot. Wikipedia)
PKP Intercity wyłączyło z eksploatacji sześć składów typu Pendolino z powodu uszkodzenia podwozi tłuczniem - poinformowała Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy kolejowej spółki.

"Sześć pojazdów Pendolino zostało wyłączonych z ruchu ze względu na ślady po kontakcie z tłuczniem stwierdzone na podwoziach" - powiedziała Serbeńska.

"Tabor jest teraz bardzo dokładnie sprawdzany. Analizy przyczyn są prowadzone przez przewoźnika oraz zarządcę infrastruktury" - dodała.

Uszkodzenia elementów podwozi w pociągach Pendolino zbada komisja powołana w PKP Intercity przy udziale PKP Polskich Linii Kolejowych. W jej pracach wezmą udział eksperci Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych - poinformował resort infrastruktury.

Zadaniem komisji będzie dokładne wyjaśnienie wszystkich przyczyn tego nietypowego zjawiska, aby wyeliminować na przyszłość podobne przypadki.

PKP Intercity kupiło 20 pociągów od Alstomu w maju 2011 r. Koszt wyniósł ok. 400 mln euro. Kontrakt miał jednak wartość 665 mln euro i obejmował też budowę zaplecza technicznego w Warszawie oraz koszty utrzymania technicznego pociągów przez 17 lat.