Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Pakistańczycy zatrzymani na Podkarpaciu. Przyszli nielegalnie z Ukrainy

Pakistańczycy zatrzymani na Podkarpaciu. Przyszli nielegalnie z Ukrainy
Fot. bieszczadzki.strazgraniczna.pl
Dwóch imigrantów z Pakistanu, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej (BiOSG). Celem cudzoziemców były kraje zachodniej Europy.

Jak podała rzeczniczka BiOSG mjr Elżbieta Pikor w tym miesiącu po raz trzeci zatrzymano na tzw. zielonej granicy nielegalnych imigrantów. Wcześniej zatrzymano troje obywateli Wietnamu oraz troje Afrykańczyków z Erytrei.

Dwóch nielegalnych imigrantów z Pakistanu zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki SG w Horyńcu-Zdroju.

"Obaj mężczyźni, w wieku 30 i 34 lat, przyznali się, że pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Celem ich eskapady miała być zachodnia Europa - Francja lub Hiszpania” – mówiła mjr Pikor.

Dodała, że z ich wyjaśnień wynika, że zaplanowali pieszo przedostać się przez granicę, ponieważ w swoim kraju nie uzyskali dokumentów, aby legalnie wjechać na teren państw UE.

"W plecakach, na dalszą podróż, posiadali rzeczy osobiste na zmianę, telefony komórkowe i gotówkę: 900 dolarów amerykańskich i 3,6 tys. ukraińskich hrywien” – opowiadała rzeczniczka.

Obcokrajowcy w ramach umowy o readmisji zostali przekazani stronie ukraińskiej.

Z przedstawionych danych statystycznych wynika, że łącznie od początku roku na tzw. zielonej granicy na Podkarpaciu zatrzymano ponad 100 imigrantów, którzy usiłowali nielegalnie przedostać się do UE.