Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

PŚ w skokach: W Lahti pierwszy sprawdzian po Pjongczangu

PŚ w skokach: W Lahti pierwszy sprawdzian po Pjongczangu
Polscy skoczkowie w komplecie. (Fot. Getty Images)
Dzisiaj skoczkowie narciarscy po olimpijskich emocjach w Pjongczangu wracają w fińskim Lahti do rywalizacji indywidualnej w Pucharze Świata. Wczoraj w konkursie drużynowym Polacy zajęli drugie miejsce, a Kamil Stoch był zdecydowanie najlepszy.

Trzykrotny mistrz olimpijski zdecydowanie triumfował w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej, pokonując Niemca Andreasa Wellingera i Norwega Roberta Johanssona.

Stocha, który jest liderem klasyfikacji generalnej PŚ w Lahti, czeka dzisiaj walka z dwójką Niemców Richardem Freitagiem i Wellingerem. Ten pierwszy jest aktualnie drugi w PŚ, ma 43 pkt straty do Polaka, natomiast Wellinger, który w Pjongczangu zdobył indywidualnie złoty i srebrny medal, jest trzeci ze stratą 127 pkt.

Groźniejszym przeciwnikiem może być Wellinger, Freitag aktualnie formą nie błyszczy. W sobotę uplasował się na 10. pozycji.

Głodni sukcesu będą zapewne także Norwegowie, czwarty w klasyfikacji PŚ Daniel Andre Tande i piąty Johann Andre Forfang. Ten pierwszy będzie chciał udowodnić, że jego pierwszy skok w sobotnim konkursie drużynowym - 101 m, który pozbawił zespół mistrzów olimpijskich szansy walki o zwycięstwo, był tylko wypadkiem przy pracy.

W Lahti w pierwszej serii wystąpi sześciu Polaków. Obok Stocha awans w kwalifikacjach wywalczyli Dawid Kubacki, Maciej Kot, Jakub Wolny, Piotr Żyła oraz Stefan Hula.

Pierwsza seria zaplanowana jest na 15:30, godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.

Prognoza pogody na dzisiaj nie przewiduje wiatru. Temperatura powietrza będzie wynosiła około -7 st. C, opady nie są spodziewane.