Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

PKO BP: Ponad 100 tys. transakcji walutowych w kantorze internetowym

PKO BP: Ponad 100 tys. transakcji walutowych w kantorze internetowym
PKO ma powody do zadowolenia: Polacy chętnie korzystają z możliwości wymiany walut w sieci. (Fot. Twitter/@fintechf)
W ciągu pół roku do kantoru internetowego PKO Banku Polskiego zalogowało się 35 tys. klientów, którzy dokonali ponad 100 tys. transakcji walutowych, najczęściej w euro, dolarach, koronach norweskich i frankach szwajcarskich - poinformowało PKO BP.

Internetowy kantor wymiany walut działa w PKO BP od początku tego roku w serwisie bankowości elektronicznej iPKO.

"Rozszerzyliśmy od teraz godziny działania kantoru w iPKO i można z niego korzystać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu" – czytamy w komunikacie.

Jak poinformował w komunikacie bank, w I kwartale tego roku skonsolidowany zysk netto PKO BP wyniósł 757 mln zł, a wartość aktywów sięgnęła ponad 295 mld zł.

Dodano, że udziały banku w rynku depozytów wynoszą 17,9 proc., kredytów - 17,7 proc., w rynku leasingowym - 12,0 proc. oraz w rynku funduszy inwestycyjnych niededykowanych 17,2 proc.

"Posiadając ponad 8,4 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce z udziałem w rynku na poziomie ponad 21 proc. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która ma już 2,1 mln aktywnych aplikacji, PKO Bank Polski stał się najbardziej mobilnym bankiem w Polsce" - przekazano.