Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Od początku sezonu w Polsce utonęło już niemal 300 osób

Od początku sezonu w Polsce utonęło już niemal 300 osób
W Polsce utonęła rekordowa liczba ludzi. (Fot. Thinkstock)
Tylko w ostatni weekend w Polsce utonęło w Polsce 30 osób - podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Bilans w tym sezonie wynosi już 291 osób. RCB zaleca ostrożność nad wodą.


Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zwróciło uwagę na najczęstsze przyczyny utonięć. Przypomina m.in. by nie wchodzić do wody po alkoholu i środkach odurzających, nie skakać do wody w miejscach nieznanych, nie wbiegać do wody rozgrzanym i nie wypływać na materacu daleko od brzegu. Zaleca także zakładanie kapoka na łódce, kajaku i rowerze wodnym.

Z danych GUS wynika, że w 2017 r. policji zgłoszono 473 przypadki tonięcia, w wyniku których śmierć poniosło 457 osób. Najwięcej przypadków tonięcia było w weekendy.

O przestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa nad wodą, a także o rozwagę i rozsądek zaapelowało również Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Apel był związany właśnie z dużą liczbą utonięć w ciągu ostatniego weekendu w Polsce.

Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.10.2018
GBP 4.901 złEUR 4.305 złUAH 0.133 złUSD 3.760 złCHF 3.775 złCZK 0.166 zł

Sport

Reklama