Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Obudź swój metabolizm. Jak?

Obudź swój metabolizm. Jak?
Woda z cytryną i imbirem świetnie pobudza i dobrze smakuje! (Fot. Thinkstock)
Jedni nie wyobrażają sobie poranka bez kawy, inni sięgają po szklankę wody z cytryną. Jak przekonuje dietetyk Ewa Kurowska, wystarczy wycisnąć sok z ćwiartki tego cytrusa do ciepłej wody i ją wypić, by pobudzić swój metabolizm do pracy.

Jak przekonuje dietetyk Ewa Kurowska, szklanka ciepłej wody z cytryną wypita rano jeszcze nikomu nie zaszkodziła. "U osób, których organizm potrzebuje więcej czasu na rozbudzenie jest to taki bodziec, ponieważ kwas cytrynowy z cytryny będzie nasilał też produkcję kwasu żołądkowego, więc jakby uruchomi przewód pokarmowy. Więc jeśli nie czujemy się rano głodni, po wypiciu takiej szklanki poczujemy głód, będziemy mogli zjeść śniadanie i rozpocząć dzień" - informuje.

Ile cytryny dać do szklanki wody, żeby nie przesadzić z ilością kwasu, co też nie pozostaje bez wpływu na nasze zęby? Jak przekonuje dietetyk, ćwiartka małej cytryny na szklankę powinna wystarczyć. "Absolutnie nie wciskamy całej cytryny do szklanki" - zaznacza.

Alternatywą dla wypicia szklanki wody z cytryną może być zjedzenie grapefruita na czczo. "Generalnie działanie wszystkich cytrusów polega na mobilizowaniu układu pokarmowego do pracy, zwiększaniu wydzielania kwasu żołądkowego, wydzielania żółci, przez co trawienie pójdzie nam sprawniej. Dzięki temu w efekcie czujemy się lepiej" - kwituje.