Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nowy właściciel znalazł w piwnicy amunicję i granat. Przyniósł je na policję

Nowy właściciel znalazł w piwnicy amunicję i granat. Przyniósł je na policję
Policja apeluje o zachowanie ostrożności w przypadku znalezienia niewybuchów. (Fot. Thinkstock)
Do komisariatu policji w Nowej Hucie zgłosił się mężczyzna z brezentowym workiem znalezionym w piwnicy. W worku była prawdopodobnie amunicja i granat. Znaleziskiem zajmą się saperzy i pirotechnicy – poinformowała w sobotę Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Jak się okazało, mężczyzna kupił mieszkanie w jednym z bloków na osiedlu w Nowej Hucie. Podczas prac porządkowych znalazł w piwnicy mały brezentowy worek, w którym znajdowało się prawdopodobnie kilka sztuk amunicji i przedmiot wyglądający jak granat.

Worek zaniósł na komisariat na os. Złotej Jesieni w Nowej Hucie. Policjanci zabezpieczyli znalezisko na zewnątrz budynku, teren otoczyli taśmą i wezwali pirotechników, którzy odpowiednio zabezpieczą znalezisko.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności w przypadku znalezienia niewybuchów, tj. zawiadomienie odpowiednich służb i niepodejmowanie samodzielnych działań.