Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nowy rollercoaster tylko dla odważnych!

Nowy rollercoaster tylko dla odważnych!
Z początkiem kwietnia wraz z otwarciem nowego sezonu w Parku Rozrywki w Zatorze (woj. małopolskie) dostępny jest dla śmiałków nowy rollercoaster - Speed Water Coaster, który łączy w sobie dwie atrakcje: ekstremalny rollercoaster i przejażdżkę wodną pełną mokrych niespodzianek. Przedstawiciele parku przekonują, że to obecnie najwyższe i najszybsze na świecie takie urządzenie wodne.

Krystian Kojder, rzecznik Energylandii, która zawiaduje parkiem, opowiada, że tematem przewodnim atrakcji jest wielka piracka przygoda. „Pasażerom rzuca prawdziwe wyzwanie dla ich odwagi w związku z wysokością konstrukcji i prędkością jazdy” - dodaje.

Wielkich emocji dostarcza już sam wjazd na wysokość 60 metrów. Potem jest jeszcze bardziej ekstremalnie – wagoniki rollercoastera w kształcie łodzi osiągają prędkość 110 km/h i pokonują 688 metrów toru z licznymi zakrętami, spadkami oraz kilkoma wodnymi niespodziankami. Czas przejazdu wynosi około 118 sekund.

Wagoniki mogą zabrać jednorazowo 10 osób, co w połączeniu z kilkoma łodziami daje wysoką przepustowość tej atrakcji. Urządzenie jest dostępne dla osób o wzroście 140 cm. „Jesteśmy przekonani, że niebawem stanie się jedną z bardziej lubianych i popularnych atrakcji wśród młodzieży i dorosłych” - ocenił rzecznik.

Speed Water Coaster powstał przy współpracy ze szwajcarską firmą Intamin, która jest producentem najnowocześniejszych urządzeń w parkach rozrywki na całym świecie.

Park Rozrywki Energylandia mieści się na przestrzeni ponad 26 hektarów. Oferuje ok. 60 różnego rodzaju atrakcji i urządzeń. Posiada też sceny widowiskowe (dwa teatry i dwa amfiteatry), na których odbywają się różnego rodzaju pokazy artystyczne oraz kino 7D. Do dyspozycji gości jest również kilkadziesiąt zróżnicowanych pod względem menu punktów gastronomicznych, w tym restauracje oraz wiele sklepów i punktów usługowych.

Miłośnicy mocnych wrażeń mogą korzystać tam z jednego z największych rollercoasterów w Europie - kolejka o nazwie „Mayan” sięga ponad 33 metrów wysokości, a jej wagoniki osiągają prędkość 80 km/h. W sumie Park posiada 10 rollercoasterów o różnym stopniu trudności. Są też wodne atrakcje w strefie Water Park. W zeszłym roku Energylandię odwiedziło ponad 1,2 mln osób.