Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nowy przystanek na linii Rzeszów-Przemyśl

Nowy przystanek na linii Rzeszów-Przemyśl
Teraz perony przystanku wybudowano znacznie bliżej centrum miejscowości. (Fot. Thinkstock/zdj. ilustracyjne)
Podróżni korzystają już z nowego przystanku kolejowego Ostrów koła Radymna. Obiekt jest przystosowany m.in. dla osób poruszających się na wózkach. Przystanek powstał w ramach modernizacji linii kolejowej nr 91 na odcinku Rzeszów-Przemyśl.

Jak poinformowała Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, przystanek w poprzedniej lokalizacji nazywał się inaczej i był wybudowany dalej od centrum miejscowości. „Teraz perony przystanku wybudowano znacznie bliżej centrum miejscowości, tak by ułatwić dostęp do kolei. Przystanek również inaczej się nazywa” – dodała.

Dla podróżnych przygotowano wiaty, ławki i tablice informacyjne, jest nowe oświetlenie i oznakowanie. „Wykonano także system oznakowania dotykowego umożliwiający sprawną i bezpieczną komunikację osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się tzn. ścieżki dotykowe, pola uwagi i pasy ostrzegawcze” – wymieniła Szalacha.

Dla osób poruszających się na wózkach są wybudowane pochylnie. Z kolei dla rowerzystów są przygotowane stojaki na rowery.

Szalacha podkreśliła, że w ramach tegorocznych inwestycji, przebudowane będą jeszcze perony na przystankach: Sośnica Jarosławska, Niziny i Walawa.

Jak przypomniała Szalacha w marcu br. rozpoczęto m.in. przebudowę trzech przystanków na odcinku Munina – Żurawica.

Do tej pory w ramach inwestycji zmodernizowano, na linii Rzeszów-Przemyśl m.in. pięć stacji: Strażów, Łańcut, Rogóżno, Jarosław, Przemyśl oraz sześć przystanków Rzeszów Załęże, Krzemienica, Głuchów, Kosina, Grzęska, Pełkinie.