Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nowy przewoźnik poleci z Krakowa do Eindhoven

Nowy przewoźnik poleci z Krakowa do Eindhoven
Krakowskie lotniska ma 102 połączenia do 27 krajów na czterech kontynentach. (Fot. Thinkstock)
Kraków będzie miał bezpośrednie połączenie lotnicze z Eindhoven w Holandii. Uruchomi je w sezonie zimowym 2018/2019 holenderska tania linia lotnicza Transavia.

Transavia, która jest częścią grupy lotniczej Air France KLM, będzie oferowała połączenia na trasie Kraków – Eindhoven cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Do jej obsługi posłużą samoloty Boeing 737-800 ze 189 miejscami na pokładzie.

Oliver Newton z Transavia ocenił, że nowa trasa między Krakowem a Eindhoven jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na podróże między Polską a Holandią. „Jesteśmy pewni, że ta trasa stanie się bardzo popularna i przyciągnie zarówno podróżujących służbowo, jak i turystów – dodał.

Prezes Kraków Airport Radosław Włoszek zwrócił uwagę we wtorek, że holenderska linia lotnicza będzie 22 przewoźnikiem oferującym połączenia ze stolicą Małopolski.

„Nasz region przyciąga linie lotnicze, ze względu na swój wieloaspektowy potencjał m.in. turystyczny, biznesowy, edukacyjny. Małopolanie coraz częściej wybierają samolot, a pasażerowie z zagranicy chcą latać do Krakowa, dzięki temu mamy najwyższą liczbę przewoźników lotniczych w portach regionalnych” – powiedział.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym, który w zeszłym roku odprawił ponad 5,8 mln osób, a na ten rok prognozuje 9-proc. wzrost ruchu pasażerskiego, co oznacza przekroczenie progu 6 mln pasażerów rocznie.

W letnim rozkładzie lotów, który obowiązuje od 20 marca, ma 102 połączenia do 27 krajów na czterech kontynentach. Oferuje je 21 przewoźników operujących z krakowskiego lotniska.