Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nowe urządzenia turystyczne w lasach Beskidu Niskiego

Nowe urządzenia turystyczne w lasach Beskidu Niskiego
Przed tegorocznym sezonem turystycznym leśnicy z Nadleśnictwa Dukla w Beskidzie Niskim na Podkarpaciu przygotowują nową zabudowę pola namiotowego "Stasiana" przy rezerwacie "Przełom Jasiołki".

"Zbudowano już dwie altany mieszczące do ośmiu osób. Powstały ławo-stoły, stojak na rowery, stół dostosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ławki, bramę do lasu, kosze na śmieci. Całość została otoczona 43-modułowym ogrodzeniem" - powiedział we wtorek rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.

Dodał, że nowe urządzenia wykonano w ramach projektu Lasów Państwowych: "Wielki szlak leśny turystyki, wypoczynku, historii i edukacji". "Od kilku dni obserwujemy wzmożony ruch. Zatrzymują się głównie osoby zmierzające w Bieszczady trasą karpacką, ale pojawiają się już stali bywalcy tego pola, ściągający tu na weekendy z całej Polski" - mówił Marszałek.

Rzecznik podkreślił, że leśnicy są "zainteresowani odzewem ze strony turystów i chętnie wysłuchają ich uwag". "Stasiana" jest doskonałym punktem wyjściowym na liczący 728 m n.p.m. szczyt Piotrusia oraz ścieżkę przyrodniczą "W przełomie Jasiołki".

"Przełom Jasiołki" jest rezerwatem przyrody w Beskidzie Niskim w pobliżu Dukli. Na jego terenie rosną m.in. buczyna karpacka i jaworzyna górska. Dolina rzeki jest miejscem bytowania m.in. bocianów czarnych. Nadleśnictwo Dukla planuje również wyposażenie w podobne urządzenia miejsca postoju dla pojazdów w lesie Dębina w Krościenku Wyżnym k. Krosna.