Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nowe perony, tory i wiadukty. Zmieni się stacja Rzeszów Główny

Nowe perony, tory i wiadukty. Zmieni się stacja Rzeszów Główny
Fot. Wikipedia
Ponad 200 mln zł kosztować będzie modernizacja stacji PKP Rzeszów Główny. W ramach inwestycji przebudowane będą również cztery wiadukty, powstanie też nowy przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni.

Dzisiaj w Rzeszowie podpisana została umowa z wykonawcą.

W ramach inwestycji wybudowane będzie nowe przejście podziemne, które zastąpi istniejącą kładkę nad torami. Przebudowany będzie też przejazd kolejowy na ul. Konopnickiej. Powstanie też nowy przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni, który będzie zlokalizowany w okolicach wiaduktu nad aleją Wyzwolenia.

„Poprawimy też komunikację drogową w mieście, bo przebudujemy wiadukt nad ulicą Batorego i trzy wiadukty w ciągu alei Wyzwolenia” – zapowiedział Bresch.

Członek zarządu PKP PLK podkreślił, że przewidywane efekty inwestycji to zwiększenie komfortu obsługi pasażera, lepszy dostęp do pociągów dla osób niepełnosprawnych i większa dostępność do podróży koleją.

Wicemarszałek województwa podkarpackiego Bogdan Romaniuk przypomniał, że w regionie realizowany jest projekt Kolei Aglomeracyjnej. „Te inwestycje, które powstaną w ramach tego zadania będą również wykorzystywane w naszym projekcie” – dodał.

Zdaniem Romaniuka, komfortowe obiekty, zapewniające lepszą obsługę pasażerów zachęcają do podróżowania pociągami.

Inwestycja ma być gotowa w 2021 r. Wykonawcą prac jest konsorcjum czterech firm: Track Tec Construction, Inżynieria Rzeszów, INTOP WARSZAWA i INFRAKOL.