Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nissan wycofa diesle ze sprzedaży w Europie

Nissan wycofa diesle ze sprzedaży w Europie
Firma Nissan jest partnerem francuskiej grupy Renault. (Fot. Getty Images)
Japoński producent samochodów Nissan będzie stopniowo wycofywał się ze sprzedaży samochodów z silnikiem diesla na rynku europejskim - podała agencja Reuters. Dodano, że to wynik słabnącego zapotrzebowania na auta z silnikiem wysokoprężnym.

Jak podkreślono, zmniejszający się popyt na diesle jest wynikiem obaw klientów o wzrost kosztów utrzymania tego typu aut, w związku z zaostrzaniem przepisów dot. emisji spalin i zapowiedziami wprowadzania kolejnych ograniczeń dla pojazdów z silnikiem diesla.

Stopniową rezygnację Nissana z produkcji samochodów z silnikiem wysokoprężnym zapowiedziała, cytowana przez agencję, rzeczniczka japońskiej firmy. "Podobnie jak inni producenci i organizacje branżowe obserwujemy postępujący spadek w obszarze diesli" - powiedziała.

Dodała jednak, że diesle nie znikną z rynku z dnia na dzień. "W Europie, która jest głównym rynkiem sprzedaży naszych diesli, będziemy stopniowo wygaszać produkcję aut z tym silnikiem, poczynając od samochodów osobowych" - wskazała.

Jak podkreśliła agencja, w związku z kurczeniem się rynku diesli, koncerny samochodowe coraz silniej inwestują w produkcję samochodów z napędem elektrycznym.

Firma Nissan jest partnerem francuskiej grupy Renault. 

Koncerny samochodowe coraz silniej inwestują w produkcję samochodów z napędem elektrycznym. (Fot. Getty Images)