Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Niezwykła akcja. Podkarpacie da się odkryć się w internecie

Niezwykła akcja. Podkarpacie da się odkryć się w internecie
To pierwsza taka kampania promująca turystykę w województwie podkarpackim. (Fot. Thinkstock)
"Podkarpackie odkrywam. Naturalnie!" - to akcja promująca najciekawsze i najpiękniejsze zakątki województwa, która rusza w mediach społecznościowych. W jej ramach powstanie dziewięć filmów poświęconych wyróżnikom regionu, które zachęcają do odwiedzenia i turystyki.

Premiery odcinków cyklu zaplanowano na dziewięć kolejnych niedziel, tematy tych poszczególnych filmów będzie można poznać w kolejne czwartki na kanale Facebook @Podkarpackie.travel.

Premiera internetowa przewidziana jest na niedzielę 10 czerwca. Tematem pierwszego z filmów jest turystyka rowerowa. Będzie można się dowiedzieć o trasach rowerowych w regionie, o atrakcjach, które można poznać podróżując rowerem.

Inne produkcje mają być, o m.in. podkarpackiej turystyce konnej, kulinariach i pamiątkach, architekturze i krajobrazach.

Głównym inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna (PROT), która do przedsięwzięcia zaangażowała czołowych twórców podróżniczych kanałów polskiego serwisu YouTube.

Jak zauważyła Krystyna Dobrzańska z PROT, to pierwsza taka kampania promująca turystykę w województwie podkarpackim, która na tak szeroką skalę wykorzystuje media społecznościowe i polskich youtuberów. Zrealizują oni, w ramach kampanii, dziewięć produkcji filmowanych dotyczących najpiękniejszych, najciekawszych aspektów, wyróżników regionu, które warto poznać, zwiedzić czy wypróbować.

Akcja potrwa dziewięć tygodni, w tym czasie internauci poznają dziewięć wyróżników regionu. Ponadto, twórcy w mediach społecznościowych i na blogach będą relacjonować swoje podróże po województwie. Organizatorzy liczą, że powstanie w sumie kilkadziesiąt wpisów.

Filmy i wpisy PROT będzie zamieszczać na Facebooku (@Podkarpackie.Travel) pod hasłem „Podkarpackie odkrywam. Naturalnie!”. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami.