Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Niemcy: Samochód wjechał w tłum ludzi. Są zabici i ranni

Niemcy: Samochód wjechał w tłum ludzi. Są zabici i ranni
Wciąż niewiele wiadomo o samym zajściu. Świadkowie donoszą jedynie o wielu rannych i zabitych. (Fot. Twitter/@Pauli_Feger)
Co najmniej trzy osoby zginęły, a 30 zostało rannych, gdy samochód wjechał w tłum ludzi w mieście Muenster na zachodzie Niemiec - podają niemieckie media. Na razie nie wiadomo, czy był to atak terrorystyczny.

O co najmniej trzech ofiarach śmiertelnych i 30 rannych poinformowała jako pierwsza gazeta "Rheinische Post", powołując się na źródła w kręgach policyjnych.

Oficjalnie liczby ta nie są jeszcze potwierdzone - zaznacza z kolei "Der Spiegel". Inne źródła donoszą o "wielu zabitych".

Na miejscu wypadku są służby ratownicze.

Rzecznik niemieckiej policji przekazał, że kierowca samochodu prawdopodobnie nie żyje. Służby bezpieczeństwa nie wykluczają, że był to atak terrorystyczny.

Konsulat Generalny RP w Kolonii poinformował na Twitterze, że pozostaje w kontakcie z policją w sprawie ustalenia obywatelstwa ofiar i rannych. Poprosił o zachowanie środków ostrożności.