Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Niebo w gębie dla Roberta Lewandowskiego

Niebo w gębie dla Roberta Lewandowskiego
Lewy uwielbia ciasto daktylowo-owsiane. (Fot. PAP Life)
Czy jest coś, co sprawia, że Robert Lewandowski czuje niebo w gębie? Jest. To ciasto daktylowo-owsiane, które piecze jego żona Anna. "Robert mówi, że niebo w gębie! Wierzycie?" - zapytała na swoim profilu żona naszego najlepszego piłkarza.

Według Anny Lewandowskiej, aby poczuć niebo w gębie, jak kapitan naszej reprezentacji, potrzeba: 150 g płatków owsianych, 200 g daktyli, 4 łyżki syropu klonowego, 4 łyżki kakao, 2 garści orzechów włoskich, szczypty cynamonu, szczypty sody oczyszczonej, 2 miarki białka roślinnego o smaku wanilii lub czekolady.

Sposób przygotowania: zalać płatki owsiane ciepłą wodą i moczyć 1 godzinę. Równocześnie zalać wrzątkiem daktyle i moczyć ok. 30 min. Następnie zblendować daktyle z kakao i syropem, dodać płatki, resztę przypraw i zblendować ponownie. Do przygotowanego ciasta wsypać orzechy i wymieszać. Rozgrzać piekarnik do 180 stopni i piec ok. 30 minut w podłużnej blaszce/keksówce, wyłożonej papierem do pieczenia.

Pozostawić w piekarniku do wystygnięcia.