Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Następna generacja konsoli PlayStation za trzy lata

Następna generacja konsoli PlayStation za trzy lata
Nowa generacja konsol dopiero od 2021 roku. (Fot. Getty Images)
Szef Sony Interactive Entertainment Tsuyoshi Kodera zapowiedział, że następna, piąta generacja konsoli PlayStation trafi do rąk konsumentów dopiero za trzy lata - poinformował dziennik "Wall Street Journal".

Czwarta generacja konsoli PlayStation weszła na rynek w 2013 roku i do tej pory sprzedano ponad 79 mln egzemplarzy na całym świecie.

Kodera zapowiedział, że przez kolejne trzy lata firma zajmie się doskonaleniem konsoli tak, by była jeszcze bardziej konkurencyjnym produktem w swoim segmencie rynkowym. Szef Sony Interactive Entertainment poinformował także, że spodziewa się niższych zysków operacyjnych w przyszłym roku fiskalnym, niż osiągnięty w tym roku z końcem marca wynik 1,6 mld dolarów.

Sony w ostatnim czasie wprowadził sporo zmian na platformie PlayStation, przechodząc od modelu sprzedaży sprzętu do oferowania usług w systemie subskrypcji online, w którym głównym produktem jest roczny abonament PlayStation Plus obejmujący dostęp do darmowych gier i moduły umożliwiające grę w trybie wieloosobowym. W marcu tego roku usługa mogła pochwalić się 34 mln użytkowników na całym świecie, co wpisało się w oczekiwania jej twórców, którzy spodziewają się, że w przyszłości program ten może stać się głównym źródłem stabilnych przychodów.

Coraz większą popularność w UK zdobywa również usługa PlayStation NOW, która w ramach comiesięcznej opłaty umożliwia na dostęp do ponad 600 tytułów gier.

Kodera zaznaczył, że firma dostrzega "konieczność oddzielenia się od tradycyjnego stylu myślenia o cyklu życia konsoli". Jak poinformował, Sony Interactive Entertainment eksploruje także dziedzinę gier mobilnych - warto zauważyć przy tym, że do tej pory PlayStation była konsolą przeznaczoną do użytku stacjonarnego. Tymczasem, konkurencyjna firma Nintendo wprowadziła do swojej oferty konsolę Switch, która może być używana zarówno w domu, jak i jako urządzenie mobilne. Przenośne konsole PlayStation Vita nie zdołały nigdy podbić serc fanów gier - zaznacza "WSJ".

Według dziennika, Sony stoi w obliczu konkurencji ze strony firm, oferujących szersze możliwości w ramach subskrypcji - takich, jak Netflix czy Amazon.