Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Narkotyki w listach do ukochanej

Narkotyki w listach do ukochanej
Policjanci nie mieli problemu z ustaleniem nadawcy listów. (Fot. Thinkstock)
Zielonogórscy policjanci zatrzymali 36-letniego Niemca, który w listach usiłował przesłać narkotyki partnerce osadzonej w Zakładzie Karnym w Krzywańcu. Ukrył je pod znaczkami pocztowymi.

"W podejrzanych listach wysyłanych w różnych odstępach czasu mężczyzna usiłował przesłać narkotyki w różnej postaci. Czujność strażników więziennych wzbudziła duża liczba i częstotliwość wysyłania tradycyjnych listów - rzecz niespotykana w ostatnich latach" - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Okazało się, że w niektórych z listów ukryte były heroina i amfetamina, a w ostatniej zatrzymanej przesyłce marihuana. Prawie gram suszu znajdował się pod znaczkami pocztowymi.

Policjanci nie mieli problemu z ustaleniem nadawcy tychże listów. Zatrzymali go, kiedy przyjechał do Zakładu Karnego na widzenie ze swoją dziewczyną. Krótko potem trafił na zielonogórska komendę i usłyszał zarzuty.

"Podejrzany usłyszał zarzuty przemytu narkotyków z Niemiec oraz zarzuty ich udzielania bez chęci zysku. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do pięciu lat więzienia" – dodał Maludy.