Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Najstarszy polski lunapark z nową atrakcją!

Bazyliszek to nowa atrakcja Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie. Najstarszy polski lunapark rozpoczyna tegoroczny sezon 31 marca.

Nowa atrakcja nawiązuje do znanej legendy o potworze zmieniającym ludzi w kamień. Zabawa polega na przejeździe 6-osobowym wagonikiem poprzez pomieszczenia zawierające 7 multimedialnych scen. Goście zostaną wyposażeni w broń strzelającą wiązkami laserowymi, a ich zadaniem będzie pokonanie potworów i przeszkód, które pojawią się na ich trasie, utrudniając im dotarcie do legowiska Bazyliszka. Przejazd trwa około 4,5 minuty.

Urządzenie łączy w sobie 3 zaawansowane technologie: interakcję poprzez projekcje na multimedialnych ekranach, możliwość oddawania strzałów do statycznych celów oraz możliwość celowania do obiektów tworzonych w technice video mappingu.

Śląskie Wesołe Miasteczko powstało w 1959 r. Znajduje się w centrum metropolii, na terenie Parku Śląskiego, na granicy Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich.

Od kilku lat w lunapark inwestuje spółka Tatry Mountain Resorts, która - przejmując większość udziałów od samorządu województwa śląskiego - zobowiązała się przeprowadzić modernizację do 2020 r. Słowacka spółka posiada i prowadzi ośrodki narciarskie oraz parki rozrywki.