Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nagła śmierć Astoriego. Wszystkie mecze Serie A odwołane

Nagła śmierć Astoriego. Wszystkie mecze Serie A odwołane
31-letni piłkarz, przebywający w pokoju hotelowym ze swoimi kolegami z drużyny, zmarł we śnie 4 marca 2018 roku, jak zeznali piłkarze Fiorentiny. (Fot. Getty Images)
Włoska ekstraklasa piłkarska odwołała wszystkie niedzielne mecze po śmierci kapitana Fiorentiny Davide Astoriego, którego zwłoki znaleziono rano w pokoju hotelowym w Udine.

Jak poinformowała Fiorentina 31-letni Astori zmarł w wyniku nagłej choroby. Nie podano szczegółów. Klub wyraził wyrazy współczucia najbliższym piłkarza.

Fiorentina miała dzisiaj spotkać się w meczu 27. kolejki na wyjeździe z Udinese. To spotkanie, jak i pozostałe sześć zaplanowanych na ten dzień, zostało odwołane.

Występujący na pozycji obrońcy Astori w Fiorentinie grał od 2015 roku. Wcześniej bronił barw m.in. Romy i Cagliari. 14 razy wystąpił w reprezentacji narodowej, po raz ostatni we wrześniu 2017 roku z Izraelem (1:0) w el. mistrzostw świata.

Rezerwowym bramkarzem Fiorentiny jest Bartłomiej Drągowski.