Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nadal starterem 24-godzinnego wyścigu Le Mans

Nadal starterem 24-godzinnego wyścigu Le Mans
"W czerwcu centrum światowego sportu będzie Francja ze względu na French Open i Le Mans". (Fot. Getty Images)
Hiszpański tenisista Rafael Nadal, wicelider rankingu ATP World Tour, będzie starterem słynnego 24-godzinnego wyścigu samochodowego we francuskim Le Mans, który odbędzie się w dniach 16-17 czerwca.

Przed 10-krotnym triumfatorem turnieju French Open tę rolę pełnili m.in. amerykański aktor Brad Pitt (2016) oraz kierowca Formuły 1 Hiszpan Fernando Alonso (2014).

"W czerwcu centrum światowego sportu będzie Francja ze względu na French Open i Le Mans. W tym roku mam zaszczyt być starterem w Le Mans, jednym z najbardziej znanych miejsc dla fanów sportu motorowego. Nie mogę się doczekać, by przy okazji swej roli dowiedzieć się więcej o tym spektakularnym sporcie, kierowcach i całym wyścigu" - zaznaczył Nadal.

Pierwszy 24-godzinny wyścig w Le Mans odbył się 26 maja 1923 roku. Od tej pory był rozgrywany corocznie, z wyjątkiem 1936 roku oraz lat 1940-1948. Początkowo zawodnicy startowali indywidualnie, później zostały wprowadzone przepisy o dwuosobowych, a następnie trzyosobowych zespołach.

Do 2008 roku wyścig rozpoczynał się tradycyjnie w sobotę o godzinie 16:00. Rok później start przyśpieszono o godzinę.