Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Na pograniczu polsko-słowackim powstało 200 km tras rowerowych

Na pograniczu polsko-słowackim powstało 200 km tras rowerowych
Fot. Thinkstock
W Beskidzie Niskim na pograniczu polsko-słowackim powstała licząca 200 km tras rowerowych. Sfinansowane w 72 proc. ze środków unijnych przedsięwzięcie kosztowało ponad 138 tys. euro. Autorami i wykonawcami projektu są leśnicy z Polski i Słowacji.

"Powstała transgraniczna sieć ścieżek rowerowych o różnych stopniach trudności. Trasy wykorzystują w zdecydowanej większości istniejące już drogi leśne, szlaki turystyczne i drogi publiczne. Zostały one przystosowane dla potrzeb rowerzystów" - powiedziała Barbara Kułak z nadleśnictwa Rymanów (Podkarpackie).

W ramach projektu oznakowano też blisko 150 km ścieżek po stronie polskiej i ponad 50 km po słowackiej. Wzdłuż tras wybudowano także siedem wiat dla turystów. "Mają one pełnić nie tylko rolę schronów w razie niepogody, ale również służyć jako docelowe miejsce rodzinnych wycieczek rowerowych' - przypomniała Kułak.

Przy ścieżkach ustawione zostały tablice z informacjami o osobliwościach przyrodniczych i historii regionu.

Partnerami projektu byli nadleśnictwo Rymanów oraz Lasy Republiki Słowackiej. Przedsięwzięcie w 72 proc. dofinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Otwarcie tras rowerowych zaplanowano na najbliższy wtorek. Na trasy po obu stronach granicy wyruszy kilkudziesięciu rowerzystów.