Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Na lotnisku w Rzeszowie rozbił się samolot. Są ranni

Na lotnisku w Rzeszowie rozbił się samolot. Są ranni
Dramatyczne lądowanie pod Rzeszowem. (Fot. rp.pl/screenshot)
Na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce (Podkarpackie) przed pasem startowym rozbił się w dzisiaj mały samolot pasażerski typu Cessna, którym podróżowały trzy osoby. Wszystkie zostały ranne, w tym jedna poważnie.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa podkarpackiej policja Marta Tabasz-Rygiel, samolot był zarejestrowany na Ukrainie.

"Wszystkie osoby, które leciały samolotem zostały ranne. Obrażenia jednej osoby były poważne i została ona zabrana do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dwie pozostałe osoby karetkami trafiły do szpitali" – dodała.

Do wypadku doszło ok. godz. 15:00. Na miejscu pracowało w sumie 8 zastępów PSP oraz jednostki Lotniczej Służby Ratowniczej z lotniska w Jasionce.

Samolot podchodził do lądowania, a wypadek wydarzył się ok. 100 metrów przed pasem.

"W związku z wypadkiem samolot z Warszawy, który był już nad naszym lotniskiem został zawrócony na Okęcie. Natomiast lot z Londynu został odwołany. Lotnisko od godz. 16:30 działa już jednak normalnie i wszystkie pozostałe loty odbędą się zgodnie z rozkładem" – rzecznik prasowy lotniska w Jasionce Marcin Kołacz.

Informację o rozbiciu samolotu w podrzeszowskiej Jasionce pierwsze podało radio RMF.

To już drugi wypadek lotniczy na Podkarpaciu w tym tygodniu. W czwartek awionetka lądowała awaryjnie na autostradzie A4. W tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.