Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Na lotnisku w Australii można płacić w bitcoinach

Na lotnisku w Australii można płacić w bitcoinach
Płatność bitcoinem jest możliwa w coraz większej liczbie krajów. (Fot. Getty Images)
Od niedzieli na lotnisku w Brisbane w Australii można płacić w bitcoinach - podał serwis Cnet. Wprowadzenie nowej metody płatności to wynik współpracy lotniska i start-upu TravelByBit, oferującego platformy transakcji kryptowalutowych dla osób podróżujących.

Obecnie na realizację płatności w bitcoinach i innych kryptowalutach pozwala 30 sklepów na lotnisku w Brisbane. Zdaniem współzałożyciela i szefa start-upu TravelByBit Caleba Yeoha, "to dopiero początek", bo jak zaznacza, płatności kryptowalutowe będą wkrótce obsługiwane w większej liczbie sklepów. "Potrzeba jedynie czasu na przeszkolenie personelu" - dodaje.

Zdaniem Yeoha, oferowany przez jego firmę system płatności kryptowalutowych jest prosty w obsłudze, co jest niezbędne do budowania zaufania między sklepami i klientami. "Chcemy stworzyć pierwszy praktyczny przykład wykorzystania kryptowalut w prawdziwym życiu" - informuje Yeoh. "Bitcoin jest doskonałym wyborem dla transakcji w podróży - jego kurs wymiany nie podlega zmianom w zależności od kraju, a ryzyko nadużyć finansowych jest znacznie zmniejszone, niż w przypadku tradycyjnych transakcji walutowych" - dodaje.

Cena bitcoina znacznie spadła od grudnia 2017 roku, kiedy jeden token był wart niemal 20 tys. dolarów. Obecnie cena bitcoina waha się na poziomie 7,6 tys. dolarów za jednostkę