Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Most w Dobrej na Sanie już otwarty

Most w Dobrej na Sanie już otwarty
Most w Dobrej to teraz najdłuższa przeprawa w powiecie sanockim. (Fot. Starostwo Powiatowe w Sanoku)
Mieszkańcy Dobrej (powiat sanocki) mają powody do zadowolenia - w końcu zakończył się remont mostu na Sanie.

Most od lat był w bardzo złym stanie technicznym. Formalnie mogły nim przejeżdżać pojazdy o tonażu nie większym niż 8 ton, ale nagminnie pojawiały się tam ciężarówki nawet 40- czy 50-tonowe, które regularnie niszczyły nawierzchnię.

Decyzją Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sanoku jego nośność była systematycznie obniżana - aż spadła do 3 ton. 

Nierespektowanie tych ustaleń groziło katastrofą. Doszło do tego, że przez most nie mógł przejeżdżać szkolny autobus; nie dowożono też towaru do sklepów.

Powiat nie miał pieniędzy na modernizację przeprawy i dopiero wspólne działania wspomagane przez wojewodę pozwoliły na remont mostu.

Uroczyste otwarcie inwestycji odbyło się 30 listopada br. 

"Mam nadzieję, że będzie ona z pożytkiem służyła mieszkańcom. Mosty są po to, by łączyć i ta inwestycja faktycznie połączyła wiele osób dążących do realizacji dobrego celu" – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Prace kosztowały 3,3 mln zł. Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (2 miliony 600 tys. zł). Pozostałą kwotę dołożyły gmina Sanok (175 tys. zł) i nadleśnictwo Brzozów (350 tys. zł).

Most w Dobrej to teraz najdłuższa przeprawa w powiecie sanockim (123,5 m).